Günümüzde internet üzerinden alışveriş çok fazla tercih ediliyor. Birçok insan yoğun çalışma saatleri ve hayat gayesi peşinde zamanının çoğunu tüketiyor. Dolayısıyla alışveriş merkezlerinde uzun saatler harcayarak, kalabalık mağazalara ve uzun kuyruklara katlanarak alışveriş yapmak pek cazip gelmiyor. Online alışveriş yaparken birçok problem ve riskle karşılaşıyoruz. Bunlara örnek olarak bazı e-ticaret sitelerinin kullanışsız olmasını, bu sitelere sahip olan firmaların yeterli altyapı ve tecrübeye sahip olmamaları gibi göz ardı edilebilecek problemlerin yanında daha büyük sorunlarda yaşıyoruz. Örneğin birçoğumuzun başına gelen kredi kartı bilgilerimizin çalınması yada dolandırıcılık en büyük problem. İşte bu noktada imdadımıza Penapay ve benzeri sanal para kartları yetişiyor. Satın alırken kredi kartı bilgilerinizin sizden istenmediği, epin sistemi ile oluşturulan tek kullanımlık kartınızı dilediğiniz sitede güvenle kullanabilirsiniz. Alışveriş işlemleriniz anında ve güvenli bir şekilde gerçekleşir. Sanal kartınıza yapılan yükleme bakiye miktarı ile sınırlıdır. Bu şekilde kredi kartlarında olduğu gibi bütçenizin dışına çıkmazsınız, ekstre masrafı ödemezsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sanal Ödeme Kartı Penapay

Penapay kartınızı dilediğiniz alışveriş sitesinde kullabileceğiniz gibi “in-game purchases” dediğimiz oyun içi alımlar içinde kullanabilirsiniz. Ayrıca Penapay kart güncel Euro kuru üzerinden işlem gördüğü için yatırım amaçlı da kullanılabilecek bir üründür. Kartlarınız 1 yıllık bir kullanım süresine sahip olduğundan kur düşükken fırsatı kaçırmayıp aldığınız  kartınızı kur yükseldikten sonra satın aldığınız resmi bayi aracılığıyla dakikalar içerisinde Penapay bozum işlemi yapabilir ve bakiyenizi banka hesabınıza Türk Lirası olarak aktarabilirsiniz.

Popüler Sanal Para (epin) Kartları

Sanal para kartı denince akla gelen birçok ürün var. Güvenilir ödeme yöntemi olarak bilinen kartlar; Penapay,Paykwik,Astropay. Zaman içerisinde bazıları yok olup giderken bazıları da piyasaya sonradan katılmasına rağmen çok hızlı bi şekilde yaygınlaşıp en çok tercih edilen sanal para kartları arasında yerlerini almışlardır. Bunun en iyi örneği ise son dönemde sağladığı güven ortamı ve kullanım alanlarının genişliği sayesinde Penapay olmuştur.

Penapay bilinen en güvenli epin sistemidir. Tüm işlemler 256 bit şifreleme ile yapılır. 16 haneli güvenlik şifresi sistemini kullanan diğer kartlardan farkı bu sistemi 3D doğrulama sistemi ile destekleyerek epin dolandırıcılığının önüne geçen ilk sanal kart olmasıdır. Tüm işlemleriniz güncel Euro kuru üzerinden gerçekleştirilir.

Paykwik 16 haneli pin sistemini CVV kodu ile destekleyen bir sanal kart sistemidir. Birçok online alışveriş sitesinde geçerli olması ve oyun içi alımlarda da kullanılabiliyor olması pazardaki yerini korumasını sağlamıştır.

Astropay menşei Güney Amerika olan İngiltere merkezli bir firmadır. 2009 yılından bu yana müşterilerine hizmet veren firma döneminin en hızlı yayılan ödeme seçeneği olmuştur. En yaygın ödeme seçeneklerinin çok karmaşık olduğu yada efektif olmadığı ülkelerde kullanım kolaylığı sayesinde pazara hızla yayılmıştır.Son yıllarda kan kaybetsede piyasadaki yerini korumaktadır. Penapay ve Paykwik’in aksine sadece Dolar kuru üzerinden işlem yapılabilmektedir.

Sanal Ödeme Kartlarının Kullanım Alanları

Epin sistemli sanal ödeme kartlarını birçok alışveriş sitesinde ödeme yapmak için kullanabilmekteyiz. Günümüzde zamanın herşeyden değerli olması bizi online alışveriş seçeneğini daha çok kullanmaya itmektedir. Ayrıca son aylarda yaşadığımız pandemi dolayısıyla eski alışkanlıklarımızı bir kenara bırakıp elimizden geldiğince alışverişlerimizi fiziki ortamlardan uzak durarak evimizden yapmamız gereken bir döneme girmekteyiz. Durum böyleyken sanal ödeme kartlarının yükselişi ve kullanım oranlarının artması kaçınılmaz olacaktır.

Ayrıca sanal para kartlarınızı yatırım amaçlı ve para transferi amacı ile de kullanabilirsiniz. Örneğin yurtdışında okuyan çocuğunuza aldığınız Penapay kartınızın bilgilerini aktararak bakiyeyi kendi hesabına geçirmesini sağlayabilirsiniz. Penapay kartın size sunduğu bu avantaj sayesinde birçok bankadan daha hesaplı ve daha hızlı bir şekilde havale işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Sanal ödeme kartlarını birçok platformda oyun içi alımlarda da kullanabiliriz. Bunlara örnek olarak hepimizin bildiği Facebook ve Google Play Store verilebilir. Ayrıca ülkemizde ve dünyada çok yüksek oyuncu sayılarına sahip oyunların mağazalarında da bu kartları kullanmamız mümkündür. Örnek vermek gerekirse World of Warcraft, League of Legends, Zynga, Habbo, Dark Orbit, Metin2, Zula ve daha niceleri sayılabilir.

Penapay Geçerli Olduğu Oyun Siteleri