Pratik ödeme seçeneği olan Penapay, kredi kartı olmadan internet üzerinden ödeme yapma imkanı sunmaktadır. Kolay bakiye yükleme seçenekleriyle binlerce sitede ödeme seçeneği sunan bu kart, güvenli özelliklere sahiptir.

Banka Hesabın Güvende

İnternet dünyasında kredi kartı bilgilerinin çalınması, banka hesabının tehlikeye girmesine neden olmaktadır. İlk defa İngiltere’de ortaya çıkan bu kartlar, tek kullanımlık özelliğe sahiptir. Üzerindeki on altı hanelik rakam tek seferlik kullanılmaktadır. Penapay, ikinci bir sefer bu numara kullanılamaz. Bu nedenle numarayı kullandıktan sonra, üçüncü şahıslar bu numarayı ele geçirse bile herhangi bir problem meydana gelmez.

Kullanım işlemi esnasında kredi kartı bilgileri, kimlik bilgileri ve diğer önemli bilgiler istenmediği için çok güvenlidir. Döviz kuruna göre satış işlemi gerçekleşmektedir. Ödemeler Türk Lirası ile yapılmaktadır. Yüklenen bakiye Türk Lirasına çevrilmektedir.

Penapay epin ödeme sistemi

Hangi Sitelerden Kart Alabilirim?

Sanal ödeme imkanı sunan ve güvenli ödeme seçenekleriyle internetten alışverişi zevkli hale getiren bu kartlar, 256 bit şifreleme sağlayan güvenli sitelerden alınmalıdır. Kart ücreti, komisyon, kartın teslim edilmesi ve kart bozdurma gibi konularda güven veren firmalar, bu konuda çözüm odaklı hareket etmektedir.

Kart alım işlemleri esnasında kredi kartı bilgilerini isteyen firmalardan kart alınmamalıdır. Alım işlemlerinde kredi kartı şifresi ve benzeri özel bilgiler istenmemektedir. Kimlik bilgilerine ve hesap numarasına ihtiyaç vardır. Bunun dışında özel bilgiler ve şifreler istenmemektedir. Bu kartın banka hesabınızla herhangi bir ilgisi yoktur. Tamamen bağımsızdır ve güvenli özelliklere sahiptir.

Dünya genelinde online alışveriş işlemleri, diğer alışveriş işlemlerine nazaran tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Pratik sanal kart uygulamasında, kartı alacak kişinin banka borcunun olması veya benzeri borçlarının olması, herhangi bir problem meydana getirmemektedir. Bu kart için herhangi bir şart yoktur. Çocuklar velilerinin izni ile bu kartı alarak oyun sitelerinde kullanabilir.

Hangi Sitelerde Harcama Yapabilirim?

Pratik ödeme seçeneği sunan bu kart, alışveriş sitelerinden oyun sitelerine kadar binlerce sitede rahatlıkla kullanılabilir. Alışveriş yapmayı düşündüğünüz sitenin ödeme seçeneklerinde Penapay varsa, ödemeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kart üzerindeki on altı haneli numaranın başkasının eline geçmesi herhangi bir problem meydana getirmez.